פוטושופ – תוכנת חובה לצלמים

המבוגרים בינינו עוד זוכרים את מצלמות הסטילס עם הפילם, שצלמים היו צריכים להחליף אותם כל כמה דקות. הם לא יכלו לדעת אף פעם מה תהיה תוצאת הצילום שלהם, כך שהם די הימרו באירועים ובמקומות בהם הם היו מצלמים שאכן הצילומים שלהם שווים משהו. היום, עם המצלמות הדיגיטליות, אפשר כבר לקבל תמונה (תרתי משמע)  די ברורה של התוצאה מיד לאחר הקליק, כי אפשר לראות אותה ולהחליט האם לצלם שוב. גם העלויות השתנו מכיוון שעם מצלמות דיגיטליות אפשר לצלם בלי סוף ולהחליט מאוחר יותר מה לפתח, מה שלא היה עם מצלמות הסטילס. אבל יש קפיצת דרך עוד יותר משמעותית שעבר עולם הצילום – בואה לעולם של תוכנת פוטושופ.

הצילום כבר לא מסתיים בהקלקה

אם פעם הצילום היה מתחיל ונגמר בהקלקה והצלם היה יכול רק להתפלל שתצא לו תמונה טובה, צילום איכותי שיוכל לשמש אותו, מאז שתוכנת פוטושופ הגיעה לעולם הצילום נמשך עוד הרבה אחרי. פוטושופ היא תוכנת עיבוד התמונות המתקדמת ביותר בעולם, תוכנה שמאפשרת לתקן תמונות, לעבד אותן, לשנות אותן ואף לעשות עליהן מניפולציות שונות. פוטושופ מבית חברת אדובי, היא אחותן של תוכנות גרפיות נוספות כמו אילוסטרייטור ואינדיזיין, והיום כל צלם שמכבד את עצמו חייב ללמוד לעבוד עם התוכנה ועדיף ברמה כמה שיותר גבוהה.

מה אפשר לעשות איתה?

צלמים יכולים לעשות עם פוטושופ כמעט כל מה שהם רוצים בתמונות, החל בפעולות פשוטות יחסית כמו סיבוב תמונה, הגדלה או הקטנה שלה, חיתוך של חלק מתמונה ואחרות ועד מחיקה של עצמים או הוספה שלהם, ריטוש, ליטוש ותיקון תמונות, הוספת מלל ומה לא… בפוטושופ עובדים בשכבות מה שאומר שגם אם עושים טעויות העבודה שלפני לא יורדת לטמיון. זו תוכנה שאפשר לעשות איתה הכול ובעיקר, להפוך לקוחות למרוצים יותר או לחפות על טעויות ותקלות. פוטושופ היא תוכנה שלא מחליפה כשרון ויידע של צלם מקצועי אלא מעצימה אותם ומוסיפה להם נופך אומנותי. אפשר ללמוד אותה בדרכים שונות כשהטובה בהן היא לימוד של התוכנה בשיטת האון ליין אחד על אחד.

ללמוד פוטושופ און ליין

כמובן שהמושג און ליין הוא מושג רחב מאוד ותמיד יש אפשרות למצוא חומרים ברשת, לראות סרטונים ביוטיוב ולהתחבר לקבוצות פייסבוק. יש כמובן גם מכללות שמלמדות את התוכנה כחלק מלימודי עיצוב גרפי או לבד. אך הדרך הטובה ביותר ללמוד את תוכנת פוטושופ לצלמים היא בשיטת האון ליין אחד על אחד, מה שאומר שיעור פרטי לכל דבר אבל כזה שמתקיים באמצעות הרשת. יש תוכנות שיודעות לחבר בין מחשבים והן מאפשרות תקשורת יציבה ואף אפשרות "להשתלט" על המחשב השני. הלימוד הוא נוח, מהבית או מכל מקום אחר והוא בשעות ובימים שנוחים לשני הצדדים, כך שאפשר לשלב את הלימודים עם צילום אירועים או כל עיסוק אחר.

אהבתם?

תגיבו?

© כל הזכויות שמורות לפוטוחן 2018 | לבלוג האתר

גלילה לראש העמוד